COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

Klinik Egzersiz Merkezi

Klinik Egzersiz Merkezi

Tüm dünyada bilim insanlarınca uygulanan tedavi yöntemleri ile tanışmak ve sağlıklı bir yaşama adım atmak için sizleri kliniğimize bekliyoruz…

   Klinik Egzersiz Merkezi          Klinik Egzersiz Merkezi

KLİNİK EGZERSİZ MERKEZİ

   Klinik Egzersiz Merkezi      Klinik Egzersiz Merkezi

NP Fizyoterapi Rehabilitasyon Kliniğinde bulunan Klinik Egzersiz Merkezini hazırlarken sizler için çok sayıda şeyi bir arada düşündük. Kliniğimize gelen hastalarımızın tedavi programlarına güçlü egzersiz yaklaşımı katmak; profesyonel sporculara veya sağlık için spor yapanlara yaralanmalardan koruyucu özel spor ve egzersiz programları oluşturmak: diyabet veya metabolik hastalıklar nedeniyle oluşan sağlık problemleri için egzersiz desteği vermek; obeziteden kurtulmak isteyenlere egzersiz- bilişsel davranış terapisi-beslenme düzenlemesi vermek (ki biz bu programımıza  “Nöro-Fit” adını verdik); cerrahiler sonrası egzersize başlamak isteyenlere yol arkadaşı olmak (obezite cerrahisi geçiren, kanser tanısı alan-kemoterapi/ radyoterapisi yeni biten-onkolojik cerrahi geçiren, eklem cerrahisi geçiren); solunum hastalığı olan, sigara içen, kardiyovasküler (kalp-damar)hastalığı olan, kalp krizi geçiren, kalp ameliyatı olanların güzel nefes almalarına ve kalplerinin hoş ritmle atmasına yardımcı olmak;  hamilelik sırasında ya da sonrasında nasıl egzersiz yapacağını bilmeyenlere rehber olmak; idrar tutmada sorunu olanların tekrar uzun mesafeler yürümesini sağlamak için, renkli, ferah, geniş ve yeni ekipmanlardan oluşan harika bir klinik egzersiz merkezi oluşturduk.

Kas-iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde kaslarınızın kuvvetinin artırılması, enduransının geliştirilmesi ve esnekliğinin sağlanması güncel yaklaşımdır. Kassal kuvvetinizin hem değerlendirilmesi hem de kuvvet artırma çalışmalarınız, Isomed 2000 İzokinetik Cihazı ile yapılacaktır. İzokinetik testleriniz tedavi programına alınmadan ve tedaviniz bittikten sonra olmak üzere iki kez yapılır. Böylece ilerlemenizi objektif olarak belirlemiş oluruz.

Bir alanda birden fazla egzersiz yaklaşımını sağlayarak, egzersiz ekipmanları arasında çığır açan SYNRGY360 sistemi, herkes için eğlenceli, davetkâr ve anlamlı bir egzersiz deneyimi yaratır. Yedi kollu özel bar alanı da içeren XM, altı ayrı egzersiz alanı sunar. Life Fitness SYNRGY 360'ın bu özel tasarımı, egzersiz programlarınızı ve hedeflerinizi en iyi şekilde yansıtmak ve sporcularımıza istedikleri ve ihtiyaç duydukları motivasyon kaynağını sağlamak üzere özelleştirilmiştir.

Klinik Egzersiz Merkezi         Klinik Egzersiz Merkezi

Sağlıklı ve herhangi bir hastalığı olan bireylerde egzersiz programının en önemli üyesi aerobik egzersizlerdir. Kliniğimizde aerobik egzersiz vermeden önce, aerobik egzersiz kapasiteniz COSMED QUARK CPET cihazı ile değerlendirilmekte ve sonuçlarınıza göre size özel egzersiz verilmektedir. Bu cihaz, egzersiz sırasında, özellikle oksijen alımı ve karbondioksit verimi kapasiteniz olmak üzere, tüm gaz değişiminizi belirler. Egzersize karşı oluşan değişimleri daha detaylı değerlendirmeyi sağlayan bu sistem sadece pulmoner (akciğer) ve kardiyovasküler sistemler değil bunun yanında kas iskelet sistemi de dâhil egzersize karşı oluşan yanıtların değerlendirilmesine olanak sağlar.

Sağlık durumunuz, kas-iskelet sisteminizin egzersiz/spora uygunluğu ile fiziksel kondisyonunuz ve performansınız değerlendirildikten sonra size özel egzersiz programı, alanında deneyimli akademisyen fizyoterapistler tarafından belirlenecek ve hedefe ulaşana kadar ilerletilerek uygulanacaktır.

Egzersiz tedavisinin süresi, sağlık durumunuza, kas-iskelet, solunum ve dolaşım sisteminizin uygunluğuna ve amaçlarınıza göre değişiklik göstermektedir.

Tedavi süresine ve seans sıklığına fizyoterapistinizle birlikte karar verebilirsiniz. Tedaviniz bittikten sonra, sizi kliniğimizde bol bol misafir ederek durumunuzu kontrol etmekten mutluluk duymaktayız.

Kliniğimizde, özellikle egzersiz tedavisi olmak üzere kendi uzmanlık alanında özelleşmiş akademisyen fizyoterapistler tarafından detaylı olarak değerlendirilmekte ve bu değerlendirme sonucunda gerekli rehabilitasyon yaklaşımları uygulanmaktadır.

Farklı uzmanlık alanlarına sahip rehabilitasyon ekibimiz tarafından 15 günde bir düzenli yapılan toplantılarla, hastaların tedavi süreçleri gözden geçirilerek tedavi planı aktif tutulmaktadır.

Bizi, diğer fizyoterapi ve rehabilitasyon kliniklerinden ayıran birçok yönümüz var. Bunlardan birincisi, farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin kendi ünitelerinde hizmet vermesidir. İkincisi de, kliniğimize başvuran hastaların sadece egzersiz tedavisi bakış açısı ile değil, bütüncül yaklaşımla tedavi edilmesidir. Hastaların ihtiyaçları doğrultusunda, başka bir sürece ihtiyaç duymadan, tedavileri boyunca kliniğimizin diğer üniteleri ile desteklenir. Dünya genelinde kabul gören tedavi programına ek olarak ve ihtiyaca göre, oral-motor rehabilitasyon, omurga sağlığı, el rehabilitasyonu, ortopedik rehabilitasyon, sporcu sağlığı, nörolojik rehabilitasyon, kardiyopulmoner rehabilitasyon ve lenf ödem masajı ile de iyileşmeyi geliştirecek gerekli tüm yaklaşımlardan destek sağlamak amaçlanmaktadır. Klinik egzersiz ünitesinde bulunan teknolojik cihazlar ile (izokinetik cihazlar, egzersiz ekipmanları vb.) hastalarımız desteklenerek, iyileşme en iyi, en kısa ve çok yönlü olarak sağlanmaktadır.

Tüm dünyada bilim insanlarınca uygulanan tedavi yöntemleri ile tanışmak ve sağlıklı bir yaşama adım atmak için sizleri kliniğimize bekliyoruz…

Klinik Egzersiz MerkeziKlinik Egzersiz Merkezi

 

Klinik Egzersiz Merkezi