COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

Neden Online Terapi? (Telepsikiyatri)

Telepsikiyatri (online terapi) uygulamasından faydalanmak isteyen kişinin daha önceden hastanemiz veya tıp merkezlerimizdeki uzmanlardan yüz yüze hizmet almış olması gerekmektedir. Bu terapi yüz yüze yapılan terapiden hiçbir farklılığı olmadığı gibi dilediğiniz zaman nerede olursanız olun uzman ile görüşme fırsatı sunar.

Online terapideki (telepsikiyatrideki) en önemli avantaj;

Kişilerin bulunduğu yerden uzman ile görüşebilmeleridir. Online terapi ile kişiler uzmana bağlanıp sorunlarını ve problemlerini anlık olarak uzmana aktarıp tedavi sürecini tamamlayabilmektedir. Online terapi hizmeti alan kişiler bu hizmetleri; isterlerse video konferans olarak isterlerse de görüntüsüz sadece sesli olarak uzmandan alabilirler.

Online terapi ile tedaviniz yarım kalmasın

Online Terapi’nin doktoruna yüz yüze ulaşamayan danışanlar için son derece yararlı ve etkili bir uygulamadır. Bu yöntemin uygulanabilmesi için bilgisayar veya akıllı telefon ile internet bağlantısı yeterli. E-posta, video konferans ve çeşitli sohbet programları sayesinde bağlantı kurulabiliyor.

Online terapi özellikle; Coğrafi açıdan uzmandan uzakta bulunan danışanlar, yaşam şartlarından dolayı hastaneye veya tıp merkezine ulaşmakta zorlananlar için kolay bir yöntem. Online terapi ile danışanlar; kendi bulundukları ortamda seanslarına devam edebilmelerine olanak sağlıyor.

Online terapi uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/online-terapi adresinden, Feneryolu Tıp Merkezi için 0216 418 15 00, Etiler Tıp Merkezi için de 0212 270 12 92 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.