COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

NPFTR-Hakkımızda

NPFTR-Hakkımızda

Üsküdar Üniversitesi NP Fizyoterapi Rehabilitasyon Kliniğimize hoş geldiniz.

Klasik ve alışılagelmiş fizyoterapi rehabilitasyon klinik yaklaşımlarından çok uzak olsun, tedavi ettiğimiz on binlerce hastadan elde ettiğimiz klinik deneyimimizi ve çok sayıda bilimsel yayınla büyüttüğümüz akademik deneyimimizi hastalarımıza aktaralım, insan ve ülke sevgimizi de işin içine katalım istedik. Ortaya sadece güncel bilimsel tedavi yöntemlerinin uyguladığı bir yer değil, aynı zamanda renkli, ferah, geniş, modern teknoloji ile üretilmiş donanımlardan oluşan harika bir klinik çıktı. İstanbul’daki üniversitelerin fizyoterapi rehabilitasyon bölümleri içinde bir ilki gerçekleştirdik. Bölüm akademisyenlerinin özelleştiği klinik alanlarında uygulama yaptığı bu merkezi kurmanın, geliştirmenin ve sizlerle buluşturmanın mutluluğu içindeyiz.

Kuruluşundan itibaren bilim üreten ve üretilen bilimsel çıktıları araştırma, klinik uygulama ve toplum sağlığı yararına kullanılmasını sağlayan yapısı ile fizyoterapi rehabilitasyon bölümümüz, hızlı ve etkili bir şekilde değişmekte ve gelişmektedir. Bölüm bünyesinde kurulan ve geliştirilen Fizyoterapi Rehabilitasyon Kliniğimiz, ilk aşamada, “ortopedik rehabilitasyon”, “sporcu sağlığı”, “nörolojik rehabilitasyon”, “omurga sağlığı”, “oral-motor rehabilitasyon”, “el rehabilitasyonu”, “kompleks boşaltıcı fizyoterapi” ve “kardiyopulmoner rehabilitasyon” olmak üzere sekiz ünite ile kurulmuştur. Nöroşirürjik rehabilitasyon, pediatrik rehabilitasyon, kadın sağlığı, romatizmal hastalıklar rehabilitasyonu, protez - ortez rehabilitasyonu, obstetrik rehabilitasyon, kanser rehabilitasyonu ve geriartrik rehabilitasyon branşları da hızla kurularak, klinik ve akademik çalışmalarına başlayacaktır.

Bir de harika bir “klinik egzersiz merkezi” kurduk. Bu merkezi hazırlarken de, sizler için çok sayıda şeyi bir arada düşündük. Kliniğimize gelen hastalarımızın tedavi programlarına güçlü egzersiz yaklaşımı katmak; profesyonel sporculara veya sağlık için spor yapanlara yaralanmalardan koruyucu özel spor ve egzersiz programları oluşturmak: diyabet veya metabolik hastalıklar nedeniyle oluşan sağlık problemleri için egzersiz desteği vermek; obeziteden kurtulmak isteyenlere egzersiz- bilişsel davranış terapisi-beslenme düzenlemesi vermek (ki biz bu programımıza  “Nöro-Fit” adını verdik); cerrahiler sonrası egzersize başlamak isteyenlere yol arkadaşı olmak (obezite cerrahisi geçiren, kanser tanısı alan-kemoterapi/ radyoterapisi yeni biten-onkolojik cerrahi geçiren, eklem cerrahisi geçiren); solunum hastalığı olan, sigara içen, kardiyovasküler (kalp-damar)hastalığı olan, kalp krizi geçiren, kalp ameliyatı olanların güzel nefes almalarına ve kalplerinin hoş ritmle atmasına yardımcı olmak;  hamilelik sırasında ya da sonrasında nasıl egzersiz yapacağını bilmeyenlere rehber olmak; idrar tutmada sorunu olanların tekrar uzun mesafeler yürümesini sağlamak için, renkli, ferah, geniş ve yeni ekipmanlardan oluşan harika bir klinik egzersiz merkezi oluşturduk.

Kliniğimize başvuran hastalarımız, alanında özelleşmiş, akademisyen fizyoterapistler tarafından detaylı olarak değerlendirilmekte, değerlendirme sonucunda gerekli fizyoterapi rehabilitasyon yaklaşımları yine alanında uzman akademisyen fizyoterapistler tarafından yapılmaktadır. Kliniğimizde yeni, güncel, bilimsel, evrensel ve etik ilkelere göre geliştirilen fizyoterapi rehabilitasyon yöntemleri uygulanmaktadır. Bütüncül yaklaşıma olan inancımızla, ihtiyacı doğrultusunda, tedavisi boyunca hastalarımız, kliniğimizin diğer üniteleri ile de desteklenir. Dünya genelinde kabul gören tedavi programına ek olarak ve ihtiyaca göre, kardiyopulmoner rehabilitasyon, oral-motor rehabilitasyon, el rehabilitasyonu, ortopedik rehabilitasyon, omurga sağlığı, nörolojik rehabilitasyon, lenf ödem masajı ve egzersiz tedavileri ile de iyileşmeyi geliştirecek gerekli tüm yaklaşımlardan destek sağlamak amaçlanmaktadır. Kliniğimiz bünyesinde bulunan teknolojik cihazlar ile (izokinetik cihazlar, kardiyopulmoner egzersiz test cihazı, egzersiz donanımları vb.) hastalarımız desteklenerek, iyileşme en iyi, en kısa ve çok yönlü olarak sağlanmaktadır. Rehabilitasyon ekibi tarafından, on beş günde bir düzenli olarak yapılan toplantılarda, kliniğimize başvuran hastalarımızın tedavi süreçleri değerlendirilerek, farklı bakış açıları ile tedavi planı düzenli olarak güncellenmekte ve aktif tutulmaktadır. Bu sayede sizler için en uygun tedavi, rehabilitasyon ekibini oluşturan akademisyenler tarafından ortak karar ile planlanarak, çok yönlü bakış açısıyla doğru tedavi tasarlanmaktadır.

Amacımız sadece hastalıkların tedavisini gerçekleştirmek değil, sağlığı koruyucu ve geliştirici yaklaşımları da uygulamak: Fiziksel uygunluk ve egzersiz, aerobik, yoga, pilates, vücut tanıma ve gevşeme eğitimleri de programlarımız arasındadır. Hem hastalarımızın iyileşme sürecini takiben hem de diğer danışanlarımızın sağlıklarını korumak hatta geliştirmek için “bireye özgü, uygun ve etkin” koruyucu yaklaşımları ve egzersiz programları oluşturmaktayız.

Tüm dünyada uygulanan, bilim insanlarınca kabul görmüş, bilimsel tedavi yöntemleriyle tanışmak ve bizimle sağlığa bir adım atmak için, sizleri kliniğimizde görmekten, şahsım ve ekibim adına büyük mutluluk duyarım…

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle…

 
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda
NPFTR-Hakkımızda

NP Fizyoterapi Rehabilitasyon Merkezi Tıbbi Kadrosuna ulaşmak için tıklayınız.