COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

Yrd.Doç.Dr. Melek Gözde LUŞ Çocuk - Ergen Psikiyatri Uzmanı

1999 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. Uzmanlık öğrenimini İstanbul Üniversitesi Istanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim dalında bitirerek 2008 yılında çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanı olmuştur.
2008-2010 yılları arasında Erzurum bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladı.
Uzmanlık tezini “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanılı çocuklarda Bipolar Bozukluk eş tanısı“ üzerine yazdı. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm, internet bağımlılığı gibi konularda ulusal ve uluslarası çeşitli dergilerde makaleleri bulunmaktadır.
Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel davranışçı Terapi Temel Eğitimi ve Supervizyon Eğitimi,Çocuk Merkezli Oyun terapisi eğitimi, Bilşsel davranış oyun terapisi eğitimi ,Filial Terapi Yapılandırılmış oyun ve sanat psikoterapisi teknikleri, Şema terapi Uluslarası Sertifikasyon Eğitimi gibi çeşitli eğitimleri almıştır.
Mesleki ilgi alanları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, disleksi, Otizm, asperger sendromu  ve benzeri nörogelişimsel bozukluklar, çeşitli gelişimsel gerilikler, anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluklardır.
Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği, Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği ve American Association of Child and Adolescent Psychiatry gibi derneklere üyedir. Türkiye Otizm Eylem Planı çerçevesinde Sağlık Bakanlığının başlattığı aile hekimlerinin otizm erken tanı eğitim planını çerçevesinde tanı ve tedavi sürecinde görev almıştır.