Deprem Travma Psikolojisi

Sera ELBAŞOĞLU Uzman Klinik Psikolog

1984 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını "Psikotik Özellikler Gösteren Hastaların Psikotik Özellik Göstermeyen Hastalara Göre Anksiyete Düzeylerinin İncelenmesi" başlıklı tezi üzerinde çalışarak tamamlamıştır.

2007-2016 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çeşitli birimlerde ve farklı hasta gruplarıyla çalışmıştır. Bu süre zarfında hastanenin yataklı tedavi birimlerinde ve poliklinikte görev almıştır. Ayrıca aynı hastanenin Erenköy Psikoterapi Merkezi'nde kişilik bozukluklarına yönelik bireysel ve grup psikoterapilerinde de görev almıştır.

Kasım 2016'dan itibaren NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde çalışmaya başlamış ve Nisan 2022'den itibaren de Üsküdar Üniversitesi Np Feneryolu Tıp Merkezi'nde klinik psikolog/psikoterapist olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da görev yapmaktadır.

Bu seneler içerisinde Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur'dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi, Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz'den Psikodinamik Yönelimli Rorschach ve TAT eğitimi, PSİKE İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği'nden Psikanalize Giriş Seminerleri, Çapa Tıp Fakültesi'nde Prof. Dr. Nurhan Eren'den Sanat Psikoterapisi Eğitimi, Psikanalist Doç. Dr. Celal Odağ'dan Etkileşim Grupları Eğitim ve Süpervizyonu, Klinik Psikolog/Psikanalist Yavuz Erten, Prof. Dr./Psikanalist Mine Özmen, Klinik Psikolog/Psikanalist Bella Habip'ten Bireysel ve grup terapileri için uzun süreli grup süpervizyonları, Prof. Dr. Nazan Aydın ve Uzm. Dr. Oğuz Omay'dan KİPT (Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi) eğitimi ve Roy Kiessling'ten EMDR eğitimi almış bulunmaktadır.

Çalışma alanları depresyon, anksiyete bozuklukları; panik bozukluk, yaygın anksiyete, sosyal fobi, sağlık anksiyetesi, obsesif kompulsif bozukluk; yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları, kişilerarası ilişkilerdir.