Deprem Travma Psikolojisi

Seda AYDOĞDU Uzman Klinik Psikolog

Okan Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Mezun olduğu sene Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programına başlamış ve “ Ensest” projesi ile 2017 senesinde mezun olmuştur. Bitirme projesini yazdığı süre zarfında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına başlamıştır. “İstanbul İlinde Yaşayan Kişilerin Geçmişinde Cinsel İstismara Uğramaları Üzerine Kesitsel Bir Çalışma” isimli tezi ile 2019 yılında mezun olmuştur. Tez aşamasına geçtiği süre zarfında; Kocaeli Üniversitesinden Pedagojik Formasyon Eğitimini 2018 yılında başarı ile tamamlamıştır.

Meslek eğitimine başladığı ilk zamanlardan beri her zaman çocuk ve ergenlerle çalışmak istemiş ve kendisini hep bu alanda geliştirmek için çalışmış olup birçok eğitime katılmıştır. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ile çocukların dünyasına ulaşabilmekte ve onlarla bu alanda başarılı bir şekilde çalışabilmektedir. Aldığı birçok performans ve gelişim değerlendirme testleri ile çocukların gelişimini takip edebilmektedir. Ergenler ve aileleri arasında yaşanan çatışmaları çözmelerinde destek olabilmekte ve bu süreci minimum çatışma ile geçirmelerini sağlamak için çalışmalarını yürütmektedir.

2017 yılının son aylarından beri Türkiye Engelliler Vakıfı ile çeşitli çalışmalar yapmış olup projelerinde yer almıştır. Ailelere psikolojik hizmetler vermis olup vakıfın mütevelli heyeti üyesidir.